London, Stockholm, Amszterdam, Helsinki, Berlin és Párizs mind a legjobbak között szerepelnek
Legfrissebb globális városi mobilitási rendszer-összefoglalója hat európai várost sorolt a tíz legjobb közé. London, Stockholm, Amszterdam, Helsinki, Berlin és Párizs mind a legjobbak között szerepelnek.
Egy konzultációs cég együttműködött a kaliforniai Berkeley Egyetem Közlekedéstudományi Intézetével (ITC) annak érdekében, hogy több mint 50 metrikán alapuló, részletes városértékelést készítsenek világszerte. Az átfogó témák közé tartoznak a szabályozás, az infrastruktúra, a társadalmi hatás és a jövő technológiáira való felkészültség. Bár Szingapúr vezette a 50 vizsgált város listáját, az európai városok is bemutatkoztak a tíz legjobb között.
A kutatók szerint az európai városok barátságosak a tömegközlekedés és a gyalogos közlekedés számára, miközben a biztonság, fenntarthatóság és tisztaság az európai mobilitás kulcsfontosságú prioritásai közé tartoznak. Az elektromosítás is erős volt Európában, és sokan felkészítik infrastruktúrájukat az önvezető járművek megjelenésére.
A városon belüli mobilitás mellett a legtöbb európai várost jól kapcsolják be a nemzeti és nemzetközi közlekedési hálózatokba. Számos repülőtér és megbízható vasúti kapcsolat könnyű hozzáférést biztosít. Az elemzések szerint ezeknek a városoknak az előnyét a mobilitás innováció terén az adja, hogy kiemelkedő tudományos intézmények hálózatával rendelkeznek, amelyeket a helyi hatóságok bátorítanak a növekedés és fejlődés elősegítése érdekében.
A vállalat tavaly év végén hasonló indexet publikált, ahol Amszterdam, London és Helsinki is szerepelt a legjobbak között. Ugyanakkor az előző lista élét elsősorban ázsiai városok uralták, azonban most a mérleg nyelve erősen az európai városok felé billent.
Az európai városok kiváló egyensúlyt mutatnak az index szinte valamennyi kategóriájában.
Azonban kétségtelen, hogy minden városnak megvan a saját egyedi erőssége. London például átfogó repülőtéri hálózatával szerezte meg helyét a listán, miközben a város vezető globális egyetemeinek hálózata is segítette az innovációt.
A jelentés kiemelte Helsinkit is, amely sikerrel érte el az elektromos járművek domináns piaci részesedését, ami tisztább levegőhöz vezetett más városokhoz képest. „Finnország fővárosa számos közlekedési hálózattal rendelkezik, amely gazdaságosság, sűrűség és hozzáférést is biztosít Finnország vasúti hálózatához” – áll a jelentésben. Berlin is elismerést kapott ellenálló képessége miatt a Covid-19 járvány idején. A város közlekedési hálózata részletes kockázatkezelési és szolgáltatás-continuitási tervet alkalmazott, ami minimalizálta a válságból származó zavarást. Mindez hozzájárult az innovatív mobilitási tájkép további erősítéséhez, amely széleskörű kapcsolódással és egy integrált alkalmazással rendelkezik, amely lehetővé teszi a tervezést több közlekedési módra.
#mobilitás #varosok #elektromositas #airport